Worldwide boxing results 3
Aug. 24-Aug. 30, 2015
HEAVYWEIGHTS
Christian Hammer UD 10 Sherman Williams
Trevor Bryan UD 10 Derric Rossy
Joey Dawejko TKO 1 Natu Visinia
CRUISERWEIGHTS
Junior Anthony Wright UD 6 Harvey Jolly
Phil Williams TKO 1 Al Sands
Denton Daley KO 2 Giulian Ilie
Oleksandr Usyk TKO 3 Johnny Muller
LIGHT HEAVYWEIGHTS
Samuel Clarkson KO 1 Rayford Johnson
Denis Tsaryuk KO 8 Alvaro Gaona
Marcus Oliveira KO 3 Dionisio Miranda
Jeff Page Jr. KO 2 Zachariah Kelley
SUPER MIDDLEWEIGHTS
Rohan Murdock UD 10 Jorge Caraballo
Phillip Jackson Benson TKO 3 Jinner Guerrero
Decarlo Perez UD 10 Juan Cabrera
Paul Mendez TKO 2 Andrik Saralegui
Shane Mosley KO 6 Ricardo Mayorga
MIDDLEWEIGHTS
Matthew Macklin KO 1 Chris Herrmann
Kerry Hope SD 12 Petchsuriya Singwancha
JUNIOR MIDDLEWEIGHTS
Kevin Higson TKO 5 Francesco Cotroni
WELTERWEIGHTS
Cristian Romero KO 3 Adrian Veron
Jorge Paez Jr. MD 10 Daniel Echeverria
Jessie Roman UD 8 Hector Serrano
JUNIOR WELTERWEIGHTS
Jonathan Chavez MD 10 Damian Leonardo Yapur
LIGHTWEIGHTS
Albinius Felesianu UD 12 Wilson Masamba
Masayoshi Nakatani TKO 5 Kazuya Murata
Mzonke Fana UD 10 Said Zungu
Jonathan Maicelo UD 10 Brandon Bennett
Jamel Herring TKO 3 Ariel Vasquez
Robert Easter TKO 6 Osumanu Akaba
Steven Wilcox UD 8 Luis Armando Juarez
Joel Diaz Jr. TKO 4 Luis Arceo
Alfredo Angulo TKO 5 Hector Munoz
JUNIOR LIGHTWEIGHTS
Abraham Ndauendapo UD 12 Mustafa Doto
FEATHERWEIGHTS
Cornelius Lock TKO 3 Alexander Miskirtchian
Nicola Cipolletta TKO 5 Antonio Cossu
Asandiswa Nxukwena UD 10 Raider Muleba
Leo Santa Cruz MD 12 Abner Mares (WBA)
JUNIOR FEATHERWEIGHTS
Unathi Myekeni MD 10 Gabisile Tshabalala
Yulihan Avila SD 10 Maureen Shea (IBF)
Julio Ceja TKO 5 Hugo Ruiz
BANTAMWEIGHTS
Sharrodene Fortuin SD 10 Maria Magdalena Rivera
Yazmin Rivas UD 10 Kandy Sandoval (WBC)
JUNIOR BANTAMWEIGHTS
Rene Dacquel SD 10 Thembelani Nxoshe
Rex Tso TKO 7 Brad Hore
FLYWEIGHTS
Felix Alvarado TKO 1 Guillermo Ortiz
Isabel Millan UD 10 Cecilia Santoscoy Ramirez
Jesus Silvestre SD 10 Mario Andrade
JUNIOR FLYWEIGHTS
Paipharob Kokietgym KO 1 Fanther Ndahiuw
STRAWWEIGHTS
Jaysever Abcede TKO 11 Pigmy Kokietgym
Aug. 17-Aug. 23, 2015
HEAVYWEIGHTS
n/a
CRUISERWEIGHTS
Danny Green UD 10 Roberto Bolonti
Andrey Knyazev UD 10 Ilya Rolgeyzer
LIGHT HEAVYWEIGHTS
Rob Powdrill SD 10 Sam Rapira
Felix Valera SD 12 Stanislav Kashtanov
SUPER MIDDLEWEIGHTS
Dilmurod Satybaldiev SD 12 Dmitry Sukhotsky
MIDDLEWEIGHTS
Dmitry Chudinov UD 8 Geard Ajetovic
JUNIOR MIDDLEWEIGHTS
n/a
WELTERWEIGHTS
Teerachai Kratingdaenggym KO 6 Boitshepo Mandawe
JUNIOR WELTERWEIGHTS
Sharif Bogere NC Daniel Ruiz
Nery Saguilan UD 12 DeMarcus Corley
Anthony Taylor TKO 12 Darren Askew
Luis Ramos Jr. UD 6 Sergio Villanueva
LIGHTWEIGHTS
Pablo Barboza SD 10 Ruben Dario Lopez
Victoria Bustos UD 10 Claudia Lopez (IBF)
Adrian Estrella KO 4 Alexander Monterrosa
Saul Rodriguez UD 8 Ramsey Luna
JUNIOR LIGHTWEIGHTS
Ezequiel Fernandez UD 10 Carlos Rodriguez
Masao Nakamura SD 10 Daiki Kaneko
FEATHERWEIGHTS
Jirapan Nakornluang UD 10 Nathan Bolcio
Satoshi Hosono UD 10 Tatsuya Otsubo
Bryan De Gracia TKO 8 Samuel Moreno
JUNIOR FEATHERWEIGHTS
Ryo Matsumoto KO 5 Luis May
BANTAMWEIGHTS
Edgar Jimenez MD 10 Ivan Morales
Carlos Carlson UD 8 Pedro Melo
Carolina Rodriguez UD 10 Tenkai Tsunami (IBF)
Emmanuel Rodriguez KO 7 Alex Rangel
JUNIOR BANTAMWEIGHTS
Srisaket Sor Rungvisai KO 2 Hendrik Barongsay
FLYWEIGHTS
Akira Yaegashi KO 3 Said M Said
Renan Trongco TKO 10 Renz Rosia
JUNIOR FLYWEIGHTS
Kompayak Porpramook UD 12 Jopher Marayan
Ricardo Perez TKO 9 Noe Medina
STRAWWEIGHTS
Byron Rojas UD 10 Byron Castellon
Aug. 10-Aug. 16, 2015
HEAVYWEIGHTS
Lucas Browne KO 9 Julius Long
Artur Szpilka TKO 2 Yasmany Consuegra
Antonio Tarver SD 12 Steve Cunningham
Chazz Witherspoon TKO 3 Nick Guivas
Vyacheslav Glazkov KO 4 Kertson Manswell
CRUISERWEIGHTS
Krzysztof Glowacki KO 11 Marco Huck (WBO)
Roy Jones Jr. KO 6 Eric Watkins
LIGHT HEAVYWEIGHTS
Eleider Alvarez TKO 4 Isidro Prieto
Lucian Bute TKO 4 Andrea Di Luisa
Avni Yildirim UD 10 Glen Johnson
SUPER MIDDLEWEIGHTS
Marcus Upshaw KO 5 Bugra Oener
Mike Gavronski UD 10 Laatekwei Hammond
MIDDLEWEIGHTS
Louis Rose TKO 8 Andrew Hernandez
Maricela Cornejo UD 10 Latashia Burton
JUNIOR MIDDLEWEIGHTS
Angelo Baez KO 3 Juan Carlos Alderete
Jarrett Hurd TKO 7 Jeff Lentz
Acelino Freitas KO 3 Mateo Damian Veron
WELTERWEIGHTS
Keita Obara KO 3 Khompetch Sithsaithong
Adones Cabalquinto KO 3 RJ Ano-os
Dusty Hernandez-Harrison TKO 5 Carlos Winston Velasquez
JUNIOR WELTERWEIGHTS
Alfredo Blanco KO 4 Juan Carlos Cano
Aik Shakhnazaryan TKO 4 Hamza Sempewo
LIGHTWEIGHTS
Will Tomlinson MD 10 Adones Aguelo
Jason Sosa KO 1 Jerry Belmontes
Jason Litzau SD 8 Hylon Williams Jr
JUNIOR LIGHTWEIGHTS
Masayuki Ito TKO 10 Dai Iwai
Christopher Diaz TKO 1 Alcides Santiago
FEATHERWEIGHTS
Ryo Takenaka TKO 5 Vinvin Rufino
Patomsith Pathompothong UD 12 Benjie Suganob
Anahi Esther Sanchez UD 10 Dahiana Santana
Kamil Laszczyk UD 8 Oscauris Frias
Jonathan Arrellano TKO 5 Mike Oliver
JUNIOR FEATHERWEIGHTS
Julian Aristule UD 10 Lucas Baez
Luis Rosa TD 6 Giovanni Caro
Neslan Machado TKO 2 Christian Esquivel
Yonfrez Parejo KO 2 Jhon Alberto Molina
BANTAMWEIGHTS
Aston Palicte TKO 4 Fernando Ocon
Mzuvukile Magwaca UD 12 Jose Santos Gonzalez
Jestoni Autida TKO 8 Ratchasak KKP
JUNIOR BANTAMWEIGHTS
Carlos Cuadras TKO 5 Dixon Flores (WBC)
FLYWEIGHTS
n/a
JUNIOR FLYWEIGHTS
Juan Hernandez UD 8 Ramon Garcia Hirales
STRAWWEIGHTS
Siyabonga Siyo UD 12 Lito Dante
Aug. 3-Aug. 9, 2015
HEAVYWEIGHTS
Charles Ellis UD 10 James Toney
CRUISERWEIGHTS
Kane Watts KO 3 Emosi Solitua
LIGHT HEAVYWEIGHTS
Kerry Foley TKO 4 Joel Casey
SUPER MIDDLEWEIGHTS
Faris Chevalier UD 10 Tej Pratap Singh
Alexander Brand UD 12 Bernard Donfack
MIDDLEWEIGHTS
Ievgen Khytrov TKO 8 Nick Brinson
Sergiy Derevyanchenko UD 8 Elvin Ayala
Matteo Signani TKO 8 Rafael Sosa Pintos
Akio Shibata TKO 8 Yasuyuki Akiyama
JUNIOR MIDDLEWEIGHTS
n/a
WELTERWEIGHTS
Jason Pagara TD 8 Ramiro Alcaraz
Carlos Ocampo UD 10 Jhonny Navarrete
Johan Perez TKO 8 Dmitry Mikhaylenko
JUNIOR WELTERWEIGHTS
Czar Amonsot TD 4 Rusmin Kie Raha
Alberto Mosquera UD 11 Kelly Figueroa
Regis Prograis UD 8 Amos Cowart
LIGHTWEIGHTS
Dante Jardon KO 2 Jairo Lopez
JUNIOR LIGHTWEIGHTS
Jose Forero KO 4 Yohan Vasquez
Tevin Farmer KO 8 Daulis Prescott
Braulio Rodriguez TKO 2 Marcos Martinez
FEATHERWEIGHTS
Abraham Lopez TKO 9 Jorge Diaz
JUNIOR FEATHERWEIGHTS
Roy Tapia KO 3 Juan Luis Hernandez
Ibrahim Balla UD 10 Roberto Lerio
Alejandro Hernandez TKO 8 Humberto Morales
Albert Pagara TKO 1 Jesus Rios
Vittorio Parrinello TD 5 Daniele Limone
Yoandris Salinas TKO 6 Manuel Avila
BANTAMWEIGHTS
Pungluang Sor Singyu KO 2 Ryo Akaho (WBO)
Felipe Orucuta UD 10 Roberto Pucheta Amador
JUNIOR BANTAMWEIGHTS
Jose Martinez KO 3 Armando Vazquez
FLYWEIGHTS
n/a
JUNIOR FLYWEIGHTS
Hector Flores UD 10 Mario Rodriguez
STRAWWEIGHTS
Janiel Rivera UD 10 Israel Vazquez